Stempelkowe umywalki z Bolesławca

Kliknij, żeby zobaczyć produkty.

Bolesławiecka ceramika zyskała sławę nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jej historia, stylistyka i tradycyjny ludowy klimat urzeka konsumentów. Produkty Zakładów Ceramicznych Bolesławiec to nie tylko piękno i oryginalny styl, ale także wysoka funkcjonalność produktów.

Również bolesławieckie umywalki dostępne w naszym sklepie z pewnością zdobędą Wasze serca. Każdą umywalkę zdobią dekoracje stempelkowe i ręcznie malowane. Każdy wzór składający się z kropek, kresek i prostych figur nawiązuje do wzornictwa ludowego. Mimo że kompozycje na ceramice bolesławieckiej są wielobarwne, to zauważyć można dominujące odcienie kobaltu, a następnie zieleni, brązów i czerwieni.

Kiedy będziecie w Bolesławcu, nie zapomnijcie odwiedzić tamtejszego Muzeum Ceramiki. Serdecznie zapraszamy do podziwiania tych arcydzieł sztuki użytkowej również na naszej stronie, gdzie możecie wybrać i kupić swój ulubiony model i wzór umywalki z Bolesławca.

Kliknij, żeby zobaczyć produkty.

 

Data dodania: 31 marca 2020
Autor wpisu: Julietta
© 2021 CERAMES | ALL RIGHTS RESERVED 
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram