Orientalne płytki tureckie

Zobacz wszystkie wzory!

Iznik to niewielkie, malowniczo położone miasteczko w zachodniej części Turcji oraz jeden z najsłynniejszych i najstarszych ośrodków wyrobu ceramiki w tym kraju. To właśnie z miasta Iznik pochodzą płytki ceramiczne, którymi został ozdobiony Błękitny Meczet.

Zobacz wszystkie wzory!

Płytki te charakteryzują się niezwykłymi walorami artystycznymi. Misterne wzory i bogata kolorystyka to główne cechy ceramiki tureckiej. Widzimy w niej wpływy sztuki arabskiej, perskiej, bizantyjskiej, a nawet chińskiej. Najpopularniejsze są motywy roślinne oraz abstrakcyjne symetryczne i geometryczne kompozycje.

Układając już niewielki wzór z tureckich płytek możemy nadać wnętrzu prawdziwie orientalny klimat. Płytki idealnie wkomponują się w każde wnętrze, również to o bardziej nowoczesnym stylu. Swoim bogatym wzorem przyciągną wzrok i uprzytulnią każdy kąt.

Orientalne płytki Iznik

Co ciekawe płytki Iznik – ze względu na swą wytrzymałość - można stosować na  ścianach we wszystkich rodzajach pomieszczeń, a także na tarasach i w basenach. Może i Wy zakochacie się w tych pięknych orientalnych kaflach z Turcji 😉

 

Data dodania: 14 kwietnia 2020
Autor wpisu: Julietta
© 2021 CERAMES | ALL RIGHTS RESERVED 
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram