Meksykańskie dodatki do domu

Ozdoby i dekoracje to ważny element wystroju każdego wnętrza, istotnie dopełnienie, swoista „kropka nad I” aranżacji. Często zastanawiamy się nad ich wyborem dopiero po urządzeniu domu czy mieszkania, jednak w przypadku wyjątkowych dekoracji, jakie oferuje nasz sklep - dodatek może być punktem wyjścia.

Świat dekoracji Cerames daje nieograniczone możliwości, dlatego w dzisiejszym wpisie dokładnie przedstawimy kategorie naszych meksykańskich dodatków.

FIGURY LA CATRINA:

Symbolika La Catriny nawiązuje do meksykańskiego Święta Zmarłych. La Catrina jest ornamentem, żartem, świetnie odzwierciedla sposób postrzegania przez Meksykanów śmierci, wobec której wszyscy stają się równi i która jest bramą między światami, a nie końcem. Śmierć jest esencją życia, dlatego też jej wizerunki przedstawiane są w postaci tańczących, pijących i śmiejących się szkieletów. (Więcej informacji na temat La Catriny, można znaleźć w naszym wpisie - https://www.blog.cerames.pl/la-catrina/). W ofercie naszego sklepu można znaleźć różne artykuły z motywem La Catriny, nie tylko figurki, ale także meksykańskie płytki.

NACZYNIA KUCHENNE:

Oferujemy produkty meksykańskie wyrabiane ręcznie według tradycyjnej techniki zdobienia Talavera w lokalnych manufakturach. Kubki, filiżanki, talerzyki, serwis do herbaty, pojemne misy na sałaty, półmiski, patery, kieliszki - propozycji jest na prawdę dużo! Cała gama produktów, które wprowadzą intensywne kolory do kuchni i jadalni – tak, by zrobić wrażenie nawet na najbardziej wymagających gościach.

MAGIA SZCZEGÓŁU:

Figurki przedstawiające kulturę meksykańską w czystej postaci, odwołujące się do sztuki sakralnej, symboliki i tradycji tego kraju. Wytwarzane metodami pochodzącymi z regionu La Puerta de la Mixteca, stąd często nazywane są ceramiką Mixtec. Sposób produkcji charakteryzuje się dużą dbałością artysty o szczegóły i głębokim nasyceniem barw. W tej kategorii można wybierać pośród różnych rodzajów świeczników, figurek czy obrazków - wszystkie nasycone kolorem i oddające wyjątkowość kultury Meksyku.

DEKORACJE:

To najbardziej ogólna kategoria, w której znajdują się kolorowe, meksykańskie dodatki do zdobienia wnętrz i ogrodów. Przede wszystkim znajdują się tu ceramiczne figurki przedstawiające zwierzęta, ale nie tylko. Proponujemy również produkty użytkowe, jak wazony i donice, oraz zestawy łazienkowe. Nowością w tej kategorii są również magnesy, z których możemy tworzyć dekoracje np. lodówki.

Możliwości na wykorzystanie naszych meksykańskich dodatków, jest na prawdę dużo - wszystko zależy jedynie od Waszej kreatywności. Wiele historii z Cerames zaczyna się od dekoracji, a kończy... Na gruntownej zmianie aranżacji 🙂

Data dodania: 15 lipca 2021
Autor wpisu: Konrad
© 2021 CERAMES | ALL RIGHTS RESERVED 
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram