Lampy miedziane wiszące - do kuchni, do łazienki, do salonu

Miedź, wykorzystywana przy rękodziele, jakim są unikatowe i oryginalne lampy z Santa Clara del Cobre z Meksyku, przekuwana jest w cały wachlarz walorów i właściwości. Decydujące i żywotne znaczenie ma barwa, która kwalifikuje lampę miedzianą do każdej stylistyki, maniery czy aranżacji.

Lampy miedziane - Różne patyny

Lampy sufitowe w kolorze grynszpanu, lampy niklowane, lampy w kolorze czystej miedzi bądź różne typy patyny – wszelki rodzaj i odcień dopełni oraz ozdobi dane pomieszczenie.

Lampy miedziane mają różne typy wykończenia i kolory, co jest możliwe albo dzięki procesowi patynowania bądź powlekania powierzchni niklem bądź chromem. Jednym z najciekawszych wykończeń jest patyna w kolorzy grynszpanu. Przecierany grynszpan nie tylko nadaje oryginalnej kolorystyki, ale też nadaje szlachetnego, rustykalnego wyglądu. Swoją drogą nazwa grynszpan wywodzi się od oksydacji miedzi, czyli procesu pokrywania się miedzi patyną w obecności kwasu octowego. Lampy miedziane sufitowe w sklepie Cerames.

Lampa miedziana kula

Jednym z najpopularnijszych typów lamp są lampy miedziane w kształcie kuli. Lampa miedziana Bola zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz jest w kolorze czystej miedzi, co gwarantuje niesamowitą pracę światła, wiele rozbłysków i refleksów.

 

 

 

 

Wyjątkowość miedzi stanowi również fenomen odbijania światła i refleksów świetlnych. Konsekwencją ulegania odbiciu od powierzchni lampy jest zalewanie blaskiem całego wnętrza, wydobywaniem czystości z każdego zakamarka, rozświetlanie każdej powierzchni i faktury. Ciepłe światło opromienia swą barwą i czyni przestrzeń przytulną oraz bezpieczną.

Zapewnia pełną wdzięku atmosferę. Miedziana lampa wisząca doświetla i rozjaśnia wszelkie zakątki, tym samym optycznie powiększając dane pomieszczenie, dany metraż. Wszak wpływ światła na zdrowie i samopoczucie człowieka jest niebagatelne. Lampy miedziane w sklepie Cerames

Lampy miedziane sufitowe w prawdziwych wnętrzach - Aranżacje wnętrz

Data dodania: 23 września 2021
Autor wpisu: Jan Toczyski
© 2021 CERAMES | ALL RIGHTS RESERVED 
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram