Jednokolorowe płytki meksykańskie Talavera - 4 odsłony

Jednokolorowe płytki meksykańskie Talavera to efektowny sposób na wprowadzenie energetycznych kolorów do swojego domu, a przy tym zręczny kompromis pomiędzy chęcią zastosowania we wnętrzach mocnego akcentu a zamiłowaniem do kojącego minimalizmu. Umówmy się, nie każdy jest fanem feerii wzorów i barw we wnętrzarskim designie, ale komu z nas choć raz serce nie zabiło mocniej na widok zjawiskowo barwnych elementów wystroju wnętrz? Dlaczego zatem nie pozwolić sobie na niewinny romans z mocniejszą paletą kolorów, nawet, gdy mieszkanie jest urządzone w uniwersalnym, minimalistycznym stylu? Jednokolorowe płytki meksykańskie Talavera to gwarancja, że ten skok w bok będzie miał happy end!

jednokolorowe płytki meksykańskie

Do jednokolorowych płytek meksykańskich natomiast nie trzeba namawiać nikogo, w kim tkwi już od dawna namiętność do gorącego temperamentu ceramiki rodem z Meksyku. Jednokolorowe płytki meksykańskie są bowiem znakomitym tłem dla żywiołowych wzorów, z którymi mocno kojarzy się tamtejsza ceramika. 

A zatem, poznajmy kilka efektownych pomysłów na wykorzystanie jednokolorowych płytek meksykańskich.

Jednokolorowe płytki meksykańskie w łazience

płytki TalaveraWyobraź sobie energetyzującą kąpiel pod prysznicem, którego wnętrze od razu, na pierwszy rzut oka funduje Ci zastrzyk supermocy! Przygotuj kosmetyki o ulubionych zapachach i na te kilka chwil przenieś się myślami do rozpalonego słońcem Meksyku... 

 

Jednokolorowe płytki meksykańskie są idealnym wykończeniem linii prysznica, w łazience zarówno w klasycznym, jak i egzotycznym stylu. Zaznaczenie mocnym kolorem przestrzeni prysznicowej sprawdzi się zwłaszcza w nieco większych łazienkach, których kubatura wyklucza obawy przed optycznym pomniejszeniem pomieszczenia. Jeśli zaś w Twoim mieszkaniu znajduje się niewielka łazienka, a Ty gorąco marzysz o mocnym kolorystycznym akcencie, to pamiętaj o tym, by w sposób harmonijny wkomponować jednokolorowe płytki meksykańskie w spokojniejsze, bardziej stonowane powierzchnie. Małe pomieszczenia przede wszystkim lubią wizualny spokój i wspomnianą harmonię, wówczas nawet zdecydowane kolory odnajdą się w nim doskonale. 

 

Monokolor Talavery w kuchni

Wnętrzarskim hitem ostatnich lat są wzorzyste płytki meksykańskie, znane jako patchworki, chluba tamtejszych artystów rzemieślników. Bogactwo wzorów tych kafli wręcz oszałamia! W naszym sklepie mamy ich całą szeroką gamę - od płytek z klasycznymi motywami roślinnymi, po te nawiązujące jednoznacznie do kultury i tradycji Meksyku, jak choćby przedstawiające czaszki kojarzone przede wszystkim z Dia de los Muertes czy z podobizną słynnej artystki Fridy Kahlo

Talavera

Jednak również jednokolorowe płytki meksykańskie Talavera cieszą się dużym zainteresowaniem klientów planujących wykończenie kuchni. Trudno się dziwić, bo kompozycje z jednokolorowych płytek meksykańskich przykuwają wzrok i pasują w zasadzie we wszystkich stylach wnętrzarskich. Nie ma tu obawy o nadmierny przepych czy przytłaczającą niektórych mnogość detali, a zatem na ich tle wciąż dobrze sprawdzą się inne elementy dekoracyjne, nawet te obfitujące we wzory i kolory. Można pokusić się o wielobarwną mozaikę jednolitych płytek meksykańskich, wybierając te z ciepłej lub zimnej palety barw. Można też naturalnie użyć wyłącznie jednego koloru. Obie wersje przykuwają wzrok i zachwycają nie tylko zagorzałych fanów meksykańskiej ceramiki!

Taras lub balkon w stylu meksykańskiej hacjendy

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem okazałego tarasu, a nawet, gdy cieszysz się niewielkim balkonem, pamiętaj, że możesz wyczarować z tego przedłużenia domowej przestrzeni na świeżym powietrzu prawdziwą meksykańską oazę! Jednokolorowe płytki meksykańskie położone na fragmencie czy nawet całości balustrady albo barwne kompozycje stworzone z nich na ścianie są ciekawym tłem dla roślin, zwłaszcza tych egzotycznych. W takim towarzystwie znakomicie czuć się będą kolekcje kaktusów lub palm, które tak lubią spędzać lato na balkonach. Balkonowy szyk i styl to nie tylko minimalistyczne donice i technorattan! 

jednokolorowe płytki meksykańskie

A skoro mowa o roślinach - czemu by nie ozdobić nudnej betonowej donicy mozaiką z jednokolorowych płytek meksykańskich Talavera? To oryginalna i przyciągająca uwagę dekoracja balkonu, która może konkurować urodą z niejedną rośliną. 

 

Stolik kawowy o gorącym temperamencie 

Obcowanie z pięknymi elementami wyposażenia wnętrz pobudza nasz zmysł estetyki i sprzyja kreatywności! Puść wodze fantazji i za pomocą jednokolorowych płytek meksykańskich wyczaruj niebagatelne przedmioty do swojego domu. Nudna szafka pod telewizor? Nijaki stolik kawowy? Ależ zmień to! Życie jest zbyt krótkie, by zadowolić się banalnymi meblami! Wystarczy kilka jednokolorowych płytek meksykańskich, nietuzinkowy pomysł oraz chwila wolnego czasu, a Twoje mieszkanie zyska niepowtarzalny element dekoracyjny. Tu oczywiście zachęcamy do rozwinięcia skrzydeł i eksperymentowania z różnymi kompozycjami, łączącymi na przykład jednokolorowe płytki  meksykańskie z tymi o bogatych wzorach. 

jednokolorowe płytki meksykańskie

Takie połączenie sprawdzi się zresztą we wszystkich wspomnianych w tym artykule miejscach - jednokolorowe płytki meksykańskie są wręcz stworzone do komponowania z nich ciekawych kolorowych płaszczyzn. Mogą stanowić obramowania dla słynnych meksykańskich wielobarwnych mozajek, albo właśnie na odwrót, być głównym aktorem w otoczeniu fantazyjnej ramy z wzorzystych kafli. Ogranicza Cię tylko Twoja własna wyobraźnia i… powierzchnia do zagospodarowania!

 

Meksyk w spokojniejszym wydaniu

Jeśli dotąd Meksyk we wnętrzach kojarzył Ci się z pełnym przepychu festiwalem wzorów i kolorów, a gdy mówisz “kafle meksykańskie”, od razu masz przed oczami przepych i barwny kalejdoskop różnorakich ornamentów, to mamy nadzieję, że nasz artykuł odmienił Twoje zdanie i docenisz też owo bardziej stonowane oblicze ceramiki z Meksyku. Jednokolorowe płytki meksykańskie, mimo że spokojne i wyważone, to wciąż zachwycają kolorami i zapraszają do tworzenia niezwykłych barwnych mozaik lub kompozycji wykorzystujących także te wzorzyste kafle. 

Zresztą, należy pamiętać, że mimo iż jednobarwne, płytki te nigdy nie będą jednorodne i identyczne. Z racji na to, że są one malowane ręcznie, różnią się one od siebie odcieniami. To sprawia, że każda płytka tego typu jest jedyna w swoim rodzaju! 

 

Przedstawiona przez nas propozycja jednokolorowych płytek meksykańskich typu Talavera, zwanych także inaczej Majolica może być początkiem Twojej fascynacji meksykańskimi trendami w projektowaniu wnętrz. A może już jesteś ich wielkim miłośnikiem?

 

Data dodania: 1 lutego 2022
Autor wpisu: Marta Pogorzelska
© 2021 CERAMES | ALL RIGHTS RESERVED 
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram