Jak to jest zrobione? vol.1

Płytki meksykańskie cieszą się sporą popularnością ze względu na swoją odważną kolorystykę i bogate wzornictwo. Są po prostu piękne. Niestety ich atuty mogą być dla niektórych wadą, dlatego postanowiliśmy stworzyć kompozycje płytek, które umożliwią wprowadzenie do wnętrza nieco meksykańskich akcentów przy zachowaniu indywidualnego stylu pomieszczenia. Nasze patchworki są też rozwiązaniem dla osób, które lubią bardziej spokojne lub harmonijne dobrane kolory płytek. I właśnie tak staraliśmy się dobierać barwy. Poprosiliśmy meksykańskiego producenta o charakterystyczne dla Meksyku kolory płytek ceramicznych, a potem tak staraliśmy się je dobierać tworząc patchworki, żeby nie tylko były one spójne ze sobą, ale też pasowały do naszych polskich wnętrz. Tak, to było prawdziwe wyzwanie! W końcu Meksyk to zupełnie inny kraj - kulturowo, historycznie,... kolorystycznie.

Finałowa 10-tka

W końcu powstało około 10 patchworków, które następnie przeszły naszą wewnętrzną weryfikację, a potem były poddane surowej krytyce naszych klientów i czytelników bloga 😉 To pozwoliło wyłonić 5 zwycięzców. Patchworki od razu się spodobały, a my zyskaliśmy do nich jeszcze większą sympatię. Każdy patchwork otrzymał swoje imię, kojarzące się nam z inspiracjami przy jego tworzeniu.

Malaquita - od malachitu, pięknego minerału o różnych odcieniach zieleni

Malaquita

Borgoña - od francuskiego regionu słynącego z produkcji wykwintnych czerwonych win

Borgoña

Caramelo - kojarzący się z cukierkiem karmelowym

Caramelo

Ciruela - od "śliwka"; kojarzy się z koszem wypełnionym różnymi odmianami śliwek zerwanych prosto z drzewa, ale w Ameryce Północnej ciruela to osobny owoc w smaku jedynie trochę przypominający niektóre odmiany polskich śliwek

Ciruela

Intenso - to intensywny patchwork, którego kolory zaczerpnęliśmy z krajobrazów i architektury Meksyku.

Intenso

Każdy z tych patchworków ma swój urok. Patchwork Malaquita jest moim ulubionym i gdybym miał taką możliwość, umieściłbym go nie tylko w jednym miejscu mieszkania. Oprócz motywu nad blatem kuchennym powtórzyłbym go na przykład pod prysznicem w łazience. Będzie idealny z morskimi dodatkami. Patchwork Borgona będzie się dobrze komponował w przytulnych wnętrzach będących własnością miłośników zieleni. Może jakaś meksykańska opuncja, agawa albo aloes? Carmelo stworzy ciepłe wnętrze w połączeniu z drewnem. Ciruela to patchwork nadający się do każdego pomieszczenia, nawet jako motyw ozdobny w pokoju dziecięcym. A Intenso dedykujemy właścicielom spokojniejszych kolorystycznie przestrzeni. Tak intensywny kolorystycznie patchwork z pewnością ożywi wnętrze, a dodając jeszcze kilka elementów dekoracyjnych z Meksyku, wprowadzimy prawdziwie meksykański klimat do naszego mieszkania.
Data dodania: 6 lutego 2021
Autor wpisu: Konrad
© 2021 CERAMES | ALL RIGHTS RESERVED 
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram