Historia miedzi z Santa Clara Del Cobre - cz. II

Dlaczego miedź

Zabieg kucia w miedzi jest rękodziełem, czasochłonną pracą wykonywaną wyłącznie ręcznie. Zamówienie na miedziany zlew może rozpocząć proces, który trwa kilka tygodni, ale efektem oczekiwania jest unikatowy, znakomitej jakości miedziany wyrób, który przetrwa lata i stanie się wiodącym i eksponowanym punktem kunsztownie zaprojektowanej kuchni, łazienki lub salonu.

W czym przejawia się wyjątkowość przedmiotów z miedzi prócz szlachetnego procesu produkcji? Za całą magię odpowiada sama… miedź! Warto czerpać wymierne korzyści z właściwości tego funkcjonalnego materiału.
Przede wszystkim miedź jest odporna na uprzejmy upływ czasu, jest wytrzymała i żywotna, nie ima jej się korozja tudzież fizyczna drapieżność.

Miedź magazynuje ciepło a zarazem jest odporna na wpływ wysokiej temperatury. Parametr ten znajduje szczególny oddźwięk w przypadku instalacji sanitarnych, takich jak wanna miedziana lub miedziana umywalka. Materiał ten kumuluje i utrzymuje ciepło znacznie lepiej niż tworzywa sztuczne bądź akryl. Co istotne, miedź posiada właściwości aseptyczne – bakterie znajdujące się w wodzie są neutralizowane, a woda tym samym oczyszczana. Miedź jest materiałem niepalnym, odpornym na działanie promieniowania UV, nie wydziela żadnych szkodliwych substancji. Powyższa charakterystyka doskonale pokazuje, jak bezpiecznym i sterylnym tworzywem jest miedź. Ma pozytywny wpływ na zdrowie i życie człowieka oraz stan środowiska naturalnego (aspekt ekologiczny – recykling).

Stylowość miedzianego rękodzieła

Miedź ociepla każde
domowe ognisko

Jest niepodrabialna pod względem estetyki i wszechstronności. Charakterystyczny wygląd to cała gama barw: od jasnego metalicznego koloru, przez opalizujący brąz i wręcz czerń, aż po zielonkawą śniedź (patynę). Miedź jest idealnym wyborem we współczesnych, nowoczesnych aranżacjach. Jest kwintesencją dopasowania i uniwersalności. Dodaje pierwiastek wyrazistości, unikatowości, zjawiskowości. Wzbogaca i uatrakcyjnia każdą przestrzeń. W przypadku lamp miedzianych jest to ciepły kolor, którym emanuje podczas odbijania refleksów świetlnych. Lampa miedziana sufitowa tworzy tym samym pewne nastrojowość, przytulność, kameralność, przyjemność w przebywaniu w zacisznych objęciach ciepłego światła. To idealny wybór, zwłaszcza w przypadku naporu i chęci czegoś subtelniejszego niż klasyczne złoto, srebro czy chrom. Miedź swobodnie i efektywnie komponuje się, nie tracąc swych charakterystycznych uroku i powabu, ze spacjum rustykalnym, wiejskim, sielskim, dodając klarowności i zdecydowania. Zarazem ociepla, harmonizuje i dopełnia oraz łagodnie przełamuje surowość industrialnych przestrzeni, taki jak loftowe wnętrza. Słowem, miedź ociepla każde domowe ognisko!

Data dodania: 26 października 2021
Autor wpisu: Julietta
© 2021 CERAMES | ALL RIGHTS RESERVED 
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram