Cerames

Armatura w stylu retro

Written by Julietta Torbus

Wiele osób preferuje nowoczesne baterie sanitarne, które poza funkcją otwierania i zamykania zaworów doprowadzających wodę do zbiornika, służą do mieszania strumienia ciepłej i zimne wody.

Nowoczesne baterie mogą być bezdotykowe, uruchamiające zawory fotokomórką lub mikroprocesorem

zasilanym np. transformatorem. Połączenie z modernistycznym wykończeniem wnętrza daje awangardową całość. Jednak takie wykończenie kuchni czy łazienki nie zawsze jest elementem pasującym do wizji architekta idącego w dokładnie przeciwnym kierunku.

Łazienkowe baterie sanitarne w stylu retro

Projekt kuchni czy łazienki w stylu retro, może dać projektantowi bardzo dużo możliwości. Klasyczny, wręcz ascetyczny obraz wnętrza może nadać subtelnej elegancji. Bardzo ważnym elementem takiego projektu jest zastosowana armatura. Baterie sanitarne w stylu retro wykonane są często ze stopów miedzi, np. mosiądzu. Dodaje to takiemu pomieszczeniu elegancji i odrobiny wyrafinowania.

Baterie sanitarne retro najbardziej pasują do wolnostojących wanien, najlepiej też wykonanych z metali kolorowych – miedzi lub stopów. Mogą też być świetnym uzupełnieniem umywalek artystycznych, takich jak ręcznie malowane umywalki z Bolesławca, czy umywalki ręcznie formowane. Niesamowite wrażenie sprawia bateria wannowa wolnostojąca. Bardzo modne ostatnio stały się baterie mosiężne w kolorze czarnym – nadają pomieszczeniu klasy i dyskretnej elegancji. Często w takich bateriach występują ceramiczne wstawki, np. przy pokrętłach lub wylewkach.

Retro baterie kuchenne

Nie sposób nie wspomnieć tutaj o mosiężnych bateriach kuchennych, które swoim designem nadają pomieszczeniu subtelnego smaku. Często barwa takich baterii jest czarna lub w kolorze starego złota. Wielokrotnie elementem występującym w tego typu bateriach są detale drewniane, jednakże należy wrócić uwagę, z jakiego drewna są one wykonane i jaka będzie ich trwałość.

Przy tak dużej ofercie rynkowej nasz projekt może ograniczać jedynie wyobraźnia.

About the author

Julietta Torbus

Leave a Comment